پذیرش اینترنتی انواع درخواست تأسیس شرکت

پذیرش اینترنتی انواع درخواست تأسیس شرکت و مؤسسه غیرتجاری از ابتدای شهریور ماه سال جاری

مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد واملاک کشور از آغاز به کار پذیرش اینترنتی انواع درخواست تأسیس شرکتها و مؤسسات غیرتجاری از ابتدای شهریور ماه سال جاری خبر داد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛ مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری این سازمان با اشاره به آغاز به کار پذیرش اینترنتی انواع درخواست تأسیس شرکتها و مؤسسات غیرتجاری از ابتدای شهریور ماه سال جاری گفت: از این پس متقاضیان می توانند از طریق اینترنت و با مراجعه به آدرس اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir انواع درخواست تأسیس شرکتها و مؤسسات غیرتجاری را اعلام نمایند.

"مرتضی ادب" با اشاره به این که این زیرسیستم مانند زیر سیستم پذیرش اینترنتی درخواست صورتجلسات تغییرات ضمن تسریع در امور، اثر قابل مـلاحظه در کاهش سفرهای درون شهری ایجاد خواهد کرد؛ استاندارد سازی انواع درخواست ها برای تأسیس شرکتها و مؤسسات غیرتجاری بر اساس فرمت های سریع و آسان پیش بینی شده در سامانه را از جمله مزایای اجرای این طرح برشمرد.

وی افزود: اجرای تکالیف بند «56» قانون بودجه سال 1392، ممیزی سریع انواع درخواست ها، ساماندهی نظام اخذ مجوزهای قانونی و فهرست بندی آنها و ساماندهی انواع مدارک مورد نیاز از دیگر مزایای اجرای این طرح می باشد.

ادب؛ تسـریـع در انــواع ثبت تأسیس و زمینـه سـازی ارتقاء رتبه شــروع کسب و کــار و ایجاد ساختار راهنمای کامل خدمات گیرندگان را در پورتال تخصصی اداره کل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری به آدرس http://sherkat.ssaa.ir  را از نتایج اجرای این طرح برشمرد که از جهات مختلف قابل توجه است.

وی گفت: بر همین اساس در سامانه پذیرش اینترنتی انواع صورتجلسات تغییرات که در مردادماه سالجاری  شروع بکار کرده است، هفت هزار درخواست تغییرات که توسط متقاضی ارسال گردیده، پذیرش نهایی شده است.

مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: با در نظر گرفتن حداقل دو مراجعه حضوری برای ارائه هر درخواست تغییرات، با اجرای این طرح از ابتدای مردادماه سالجاری از 14 هزار سفر درون شهری جلوگیری شده و این تنها یک شاخص هزینه ای است و آثار گوناگون دیگری از جمله کمک به سلامت اداری، سرعت در انجام امور و رضایتمندی بیشتر مراجعین را نیز به همراه داشته است.

/ 0 نظر / 29 بازدید